NAŠE PROJEKTY

POZNÁVÁME AUTISMUS

NAŠE PROJEKTY

POZNÁVÁME AUTISMUS

POZNÁVÁME AUTISMUS

Úroveň společnosti se pozná podle toho, jak se chová ke svým nejslabším. Mezi nejzranitelnější pak patří třeba děti a dospělí s hendikepem, a i z tohoto důvodu jsme se rozhodli podpořit rodiny s dětmi s poruchou autistického spektra. Věříme, že i naše aktivity jsou důležitým střípkem v tom, jak se jako společnost posunout k většímu porozumění a podpoře.

Jak probíhá naše podpora?

Máme připraven koncept dlouhodobé podpory rodičů dětí s poruchou autistického spektra, ať už pomocí online kurzů či webinářů, nebo osobně na školeních či jiných setkáních. Naše ambice je pomoci jim nejen s psychickou podporou ale i s inspirací a doporučeními v řešení nejrůznějších problémů, které se u dětí s autismem objevují. Naše úloha je jednoduchá – rádi část rodičovských nákladů za připravované podpůrné služby vezmeme na sebe. Dlouhodobě jim tedy ušetříme finanční prostředky a umožníme jim čerpat podporu společně s inspirací a doporučením při řešení nejrůznějších potíží. Více informací se dozvíte nejen na našem profilu tomavizi v rámci sociálních sítí, ale také na profilu Poznáváme autismus i na Zuzčině webu: www.zuzanadvorackova.cz. Zuzka bude zároveň fungovat jako stabilní podpora a průvodce všemi částmi projektu. Sledujte nás, ať vám nic neunikne, a my už se moc těšíme na spolupráci!

 

 

 

Spojili jsme se proto se Zuzkou Dvořáčkovou z projektu Poznáváme autismus, která prostřednictvím nejrůznějších publikací, kurzů, konzultací a přednášek pomáhá rodičům dětí s autismem nelehkou situaci zvládnout a zároveň inspiruje pedagogy v procesu začleňování dětí s PAS do běžných škol. Naše spolupráce je zaměřena na rodiče dětí s PAS. Výchova dětí na spektru vyžaduje hodně úsilí, mnoho kreativity a nekonečné množství trpělivosti. Rodiče takových dětí jsou nesmírně vděční i za ten nejmenší pokrok a kromě své rodičovské role musí často zastupovat i mnohé další – dělají tlumočníky, improvizované lékaře, učitele, terapeuty, kamarády, průvodce všeho druhu. K tomu všemu je zapotřebí nejen řada nově získaných znalostí z oboru, ale taky psychická síla. A právě síla sdílení mezi lidmi, podporující a hřejivá, byť virtuální, náruč lidí, kteří žijí podobné životy, daly za vznik myšlence o naší spolupráci. Nechceme poskytovat jednorázovou podporu. Naopak – chceme být rodičům parťákem dlouhodobě.